3 Juli 2023
Het voetbalseizoen 2022-2023 zit er op en er is gedurende het seizoen veel gebeurd. Tijd voor een terugblik op het voetbalseizoen 2022-2023 van de eerste teams van de club.
Zaterdag-1
Eindstand Zaterdag-1 seizoen 2022-2023, derde klasse
Alleen zoete herinneringen doen menigeen nog terugdenken aan de tijd dat Zaterdag-1 nog in de eerste klasse uitkwam, voor het laatst in het seizoen 2016/2017. Daarna kwam het eerste zaterdag team 5 jaar achtereen uit in de tweede klasse alvorens na het pikzwarte seizoen 2021-2022 te degraderen naar de derde klasse.
De opdracht voor de nieuwe trainer Henri Berghoef was simpel evenwel niet eenvoudig: minimaal handhaven in de derde klasse (en liefst natuurlijk terugkeren naar het tweede), in de wetenschap dat de laatste drie clubs zouden degraderen. De combinatie veel nieuwe spelers en nauwelijks tijd om een ingespeeld team neer te zetten kon in het begin van het seizoen feilloos tegenover de resultaten gezet worden. Vaak was het nét niet met het wedstrijdresultaat: kleine nederlagen die regelmatig pas in de slotminuten of blessuretijd opgelopen werden. Wedstrijden waren soms om aan te zien maar regelmatig ook niet. Kortom: een wisselvallige start.
Gaandeweg de tweede helft van het seizoen wist het team de neerwaartse spiraal om te buigen en het tij ietwat te keren. Het speelde zich uiteindelijk naar een veilige plek in de middenmoot. In de eindrangschikking is een duidelijke tweedeling te zien. De nummers 1 t/m 6 hebben meer dan 10 overwinningen weten te boeken waar de rest dat overduidelijk niet heeft bereikt. Wat deze stand betreft is JSV dus eigenlijk de ‘best of the rest’.
Voor coach Berghoef is het seizoen al eerder geëindigd. Nadat hij de club tijdig had laten weten geen vervolg aan zijn trainerschap bij de club te willen geven, heeft hij op verzoek van het bestuur al lopende het seizoen plaats gemaakt voor opvolger Rick Testa la Muta.
Dames-1
Tussenstand Vrouwen-1 seizoen 2022-2023, vierde klasse
In Rotterdam schreeuwen ze het van de daken maar dat mag ook in Nieuwegein: “wij zijn kampioen, wij zijn kampioen!”. Wat een seizoen hebben de dames doorgemaakt! De eindstand laat weliswaar een kampioenschap zien op doelsaldo maar de uitwedstrijd tegen directe concurrent Montfoort ging door alle stress faliekant de mist in waar normaal gesproken wel een resultaat geboekt zou zijn. Met een prachtige 1-6 overwinning bij SCH werd het kampioenschap alsnog, en volledig terecht natuurlijk, in de wacht gesleept! Chapeau dames, er stond geen maat op jullie dit seizoen!
Dat Dames1 ook nog eens voor de dubbel (landskampioen en beker) mocht opgaan was natuurlijk helemaal de kers op de spreekwoordelijke taart. Dat de finale op neutraal terrein tegen VVW met 0-3 werd verloren is natuurlijk jammer maar mag beslist geen afbreuk doen aan een fantastisch voetbalseizoen dat de dames, coach Drikus en manager Chantal hebben beleefd!
We kijken nu al uit naar het volgende seizoen! Is dat wederom in de vierde klasse of wellicht toch een stapje hoger?
G1 en Zondag-1
In de Eindstanden Anno van vorig seizoen kwamen zij nog voor: de G1 en Zondag-1; dit seizoen jammergenoeg niet. Het G-team is nog wel aan het seizoen begonnen maar heeft het einde ervan niet gehaald en lijkt opgedoekt te zijn. Jammer, er is enkele jaren veel plezier beleefd aan en met de mannen.
Over Zondag-1 kunnen we kort zijn: die was er dit seizoen niet. Er kon geen representatief team gevormd worden dat op het gewenste niveau actief kon zijn. Hopelijk gaan we Zondag-1 in seizoen 2023-2024 wel weer zien spelen. Desnoods op een lager niveau toch?
Tekst: Theo van der Linden